7°C 
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری


   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 119
    کد: 103791
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۵/۱۶

    افتتاح اتصال نامجو به سیدی در دهه کرامت

    با اتمام عملیات انتقال و آماده سازی محورهای 35 متری و 65 متری اراضی جنوب پادگان ارتش، اتصال نامجو به سیدی در دهه کرامت افتتاح میگردد.
    افتتاح محورهای 35 متری و 65 متری جهت اتصال نامجو به سیدی در دهه کرامت

    در پروژه انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر مشهد، هر چند ضلع شمالی این پروژه فعلا مسکوت باقی مانده، اما قسمت جنوبی آن که همان میدان تیر سابق است، بارقه‌های امیدی را از شکسته‌شدن طلسم انتقال ایجاد کرده است؛ به طوری که به‌زودی شاهد بازگشایی معابری در جنوب شهر مشهد خواهیم بود.
    به گفته مدیر اجرایی طرح انتقال پادگان‌ ها در شهرداری مشهد ، پروژه بازگشایی معابر در جنوب پادگان ارتش از حد فاصل مجتمع آیه‌ها تا محدوده بولوار نامجو و از تقاطع نامجو تا انتهای سیدی حدود ٩۵درصد پیشرفت دارد و قرار است در دهه کرامت از آن بهره‌ برداری شود.
    به گفته سعید جنتی، این قسمت که بخشی از پروژه «آبشار٢» نامیده می‌شود که تنها روکش آسفالت، کاشت فضای سبز، رنگ‌آمیزی جداول و خط‌ کشی ترافیکی این بولوارها باقی‌مانده است که به‌زودی این اقدامات نیز انجام می‌شود.


    افتتاح پروژه آبشار یک در انتقال پادگان ارتش، تا هفته دفاع مقدس
    مدیر طرح انتقال پادگان‌ ها با اشاره به آمادگی شهرداری برای افتتاح پروژه آبشار٢ در دهه کرامت، اظهار می‌کند: پیش‌بینی می‌شود پروژه
    «آبشار یک» در مجاورت آبشار٢ که قسمت غربی پادگان را شامل می‌شود، تا مهرماه و در هفته دفاع مقدس به افتتاح برسد.
    جنتی در خصوص تامین هزینه‌های انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر نیز بیان می‌کند: برابر قانون، آماده‌سازی این پروژه به‌عهده مالکان است. شهرداری مشهد نیز سهم مهمی در این پروژه داشته و توانسته در جهت بازگشایی بولوار و شبکه معابر و افزایش سرانه فضای سبز شهری موفق عمل کند. به بیان دیگر انتقال پادگان به خارج از شهر با وجود هزینه‌هایی که شده است؛ برای شهر سودآوری دارد و عواید آن به زائران و مجاوران خواهد رسید.
    این مقام مسئول در تکمیل سخنانش تاکید می‌کند: در آینده نیز شهر مشهد از این پروژه منتفع خواهد شد و از طرفی هدف شهرداری در پروژه‌های شهری اقتصادی نیست و توسعه شبکه معابر و رفع موانع ترافیکی بزرگ‌ترین منفعت و هدیه به شهروندان است.

    بخشی از اراضی پادگان ارتش، به فضای سبز شهر تبدیل می‌شود
    مدیر طرح انتقال پادگان ارتش در شهرداری مشهد، درباره فضای سبزی که قرار است در این پروژه احداث شود نیز بیان می‌کند: در پروژه آبشار ٢ نزدیک به ۶٠هکتار فضای سبز اعم از فضای سبز حاشیه کمربندی یا فضای سبز چند منظوره داریم که بخشی از آن در سال گذشته درختکاری شده و حدود ٣١هکتار از آن نیز فضای سبز پارکی در نظر گرفته شده است که ارمغان خوبی برای شهروندان در جهت افزایش سرانه فضای سبز شهری خواهد بود.
    به گفته جنتی، در فاز اول پروژه احداث فضای سبز این پارک مبلغ ٣۶٧میلیون تومان اعتبار به مشاور طرح تخصیص داده شده و در حال مطالعه و طراحی این پارک است.
    این مقام مسئول به اقدامات شهرداری منطقه٨ و همچنین سازمان پارک‌ها در خصوص درخت‌کاری ٢٠هکتار از اراضی که برای فضای سبز در نظر گرفته شده است نیز اشاره کرده و عنوان می‌کند: سال گذشته بخشی از اراضی فضای سبز پروژه درختکاری شده و قریب ٣٠٠٠ اصله درخت کاشته شده، اما هنوز این فضا به حالت پارکی و گردشگری درنیامده و پس از اتمام طراحی، مراحل اجرایی پارک چندمنظوره آغاز
    خواهد شد.

    تعداد بازدید: 119
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر